Rajd rowerowy Szlakiem Motławskim 16.06.2019

Niedzielę 16 czerwca 2019r. postanowiliśmy spędzić aktywnie. Sześcioosobową grupą wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową Szlakiem Motławskim prowadzącym do Tczewa. Wspólną wyprawę rozpoczęliśmy kilka minut po godz. 9:00 startując z gdańskiego Parku Oruńskiego.

Trasa wiodąca przez Żuławy Gdańskie zachwycała nas pięknem otaczającej przyrody, licznymi zabytkami architektonicznymi, ale także dostarczyła nam kilku wyzwań, którym musieliśmy stawić czoła. Kompleksowo wyposażeni w niezbędne narzędzia poradziliśmy sobie z klejeniem i zakładaniem na koła dwóch przebitych na trasie dętek, a umiejętność sprawnego korzystania z nawigacji pomagała nam odnajdywać szlak zawsze wtedy, kiedy brakowało na nim odpowiednich oznaczeń.

Tego dnia pokonaliśmy na naszych jednośladach ponad 90km. Odczuwalne zmęczenie fizyczne po powrocie zostało całkowicie zrekompensowane uśmiechami na naszych twarzach i radością z czasu, które mogliśmy spędzić we wspólnotowym gronie.

Poniżej krótka fotorelacja