Weekend dla narzeczonych

W dniach 12-14 listopada osoby z naszej Wspólnoty współprowadziły po raz pierwszy Weekend dla Narzeczonych w parafii św. O. Pio. Wspólnie z narzeczonymi odkrywaliśmy piękno i powagę Sakramentu Małżeństwa. Każdy z nas także miał szansę na osobiste spotkanie i pogłębienie relacji z Bogiem. Mogliśmy zachwycić się tym, jak Bóg przez cały czas prowadzi nasze małżeństwo i rozwija naszą więź. Mieliśmy okazję spotkać wspaniałe pary, które włożyły swój wysiłek i zaangażowanie w dobre przygotowanie się do Sakramentu Małżeństwa. Mamy nadzieję, że dla naszych Narzeczonych ten czas to był Dobry Początek 🙂 

Za nami pierwszy Weekend dla Narzeczonych z lekcją tańca, czyli rekolekcje kerygmatyczne dające narzeczonym zaświadczenie o odbyciu nauk przedmałżeńskich.

Współprowadziły go osoby z naszej wspólnoty z Ks. Zbyszkiem przy wsparciu małżeństwa i Ks. Wojtka z Zespołu Dobry Początek z Diecezji Pelplińskiej oraz małżeństwo z Domowego Kościoła z naszej parafii. Było to wspaniałe doświadczenie jedności w Kościele i wspólnej służby 🙂

Usłyszeliśmy (Narzeczeni i ekipa) wcale niewybielone świadectwa Małżeństw, które Bóg rok po roku, dzień po dniu prowadzi, przemienia, wyciąga z kryzysów, pociesza i obdarowuje 🙂 Usłyszeliśmy wspaniałe świadectwa Księży dotyczące zarówno sakramentu małżeństwa, jak i przeżywania daru kapłaństwa w codzienności.

Narzeczeni mieli okazję usłyszeć i doświadczyć Bożej Miłości oraz zaprosić Jezusa Chrystusa każdy z osobna do swojego życia, a także razem do swojej relacji. Był czas słuchania, odpowiadania, rozmawiania, adoracji, spowiedzi, Mszy i modlitwy.

Cytując ks. Zbyszka, „Boża Miłość objawiła nam się w samomyjących się szklankach”. W przepięknie przygotowanej dla Narzeczonych (i dla nas) kawiarence. W chusteczkach podanych w odpowiednim momencie. W konfiturze do herbaty. W pięknych kanapkach.

I oczywiście… w ciastach i sałatkach.

Kochane Betlejem, ci narzeczeni doświadczyli ogromu życzliwości, troski i dobra. A także usłyszeli, że Małżeństwo jest wspaniałą drogą codziennej przemiany, porzucania „swojej racji” i szukania tego, co dobre dla Więzi 🙂

Każdy jeden gest, który został wykonany, aby te rekolekcje mogły się odbywać, był na wagę złota. Dziękujemy za Waszą modlitwę, wsparcie i zaangażowanie. Każdego lajka, udostępnienie i polecenie znajomym. To naprawdę ma wielkie znaczenie, bo Wspólnota ma wielką moc. I, jak usłyszeliśmy w świadectwach, także moc niesienie do Boga małżeństw w trudniejszym czasie 🙂

Ściskamy Was serdecznie 🙂

Liczymy, że kolejny Weekend dla Narzeczonych wkrótce! 🙂

Kasia i Bartek Demiańczuk  

P.S. W załączniku kilka zdjęć.