ŚWIADECTWA

„Widziałem Cię” – świadectwo Tomka

Chciałem powiedzieć o tym jak ważne jest to, by dzielić się na forum wspólnoty udziałem w kursach, rekolekcjach. To jest iskrą która potrafi spowodować lawinę pozytywnych zmian. W moim życiu to były niedawno rekolekcje mojej Kochanej Ani u Gdańskich Franciszkanów – trafiłem dzięki temu w sieci na konferencję pewnego Księdza – po jej odsłuchaniu i… Czytaj dalej „„Widziałem Cię” – świadectwo Tomka”

# Modliwa uwolnienia, # Uzdrowienie z nałogu, # Z kursów i rekolekcji
Tomek

„Pan Bóg znajduje dla nas to czego się nie spodziewamy” – świadectwo Norberta

Mamy teraz naszą rocznice ślubu – to jest taki czas refleksji. Uświadomiłem sobie, że ja od 3 lat żadnego świadectwa we Wspólnocie nie mówiłem. Dzisiaj jest 30 rocznica (dokładnie 30 lat i jeden dzień). A za pół roku będzie 10 lat odkąd jesteśmy z Małżonką we Wspólnocie – więc można powiedzieć że jedna trzecia naszego… Czytaj dalej „„Pan Bóg znajduje dla nas to czego się nie spodziewamy” – świadectwo Norberta”

# Z kursów i rekolekcji
Norbert

„O powrocie” – świadectwo Jacka

Uczestniczyliśmy razem z Moją Małżonką w „Weekendzie dla narzeczonych z kursem tańca” – rekolekcjach dla narzeczonych, które będziemy prowadzić jako wspólnota. Ten czas, który dał nam Pan Jezus to był czas szczęścia i odnowy małżeńskiej, ponieważ wiele rzeczy zapomnieliśmy, wiele rzeczy przestało istnieć dla nas. Przechodziliśmy obok siebie. A widząc tych młodych ludzi, którzy pobierają… Czytaj dalej „„O powrocie” – świadectwo Jacka”

# Z kursów i rekolekcji
Jacek

„Od składu odczepiono duży wagon towarowy„ – świadectwo Marleny

Od jakiegoś czasu służę we Wspólnocie modlitwą uwolnienia. Dwa tygodnie temu było w Łodzi spotkanie z Nealem i Janet Lozano – to są osoby które posługują tą modlitwą od ponad 20-tu lat. Wprowadzają ją w życie, mówią świadectwa, uczą tej posługi. Pojechałam na to spotkanie z kilkoma innymi osobami z naszej wspólnoty, po to by… Czytaj dalej „„Od składu odczepiono duży wagon towarowy„ – świadectwo Marleny”

# Modliwa uwolnienia, # Uzdrowienie duszy i ciała, # Z kursów i rekolekcji
Marlena

„Żeby znowu coś włożyć do lodówki” – świadectwo Jacka

We trzy małżeństwa z naszej wspólnoty byliśmy na rekolekcjach dla narzeczonych – jako osoby obserwujące, po to by podpatrzeć i móc prowadzić te rekolekcje u nas, siłami naszej wspólnoty. Dla mnie i mojej Żony – ten wyjazd był takim zwieńczeniem ostatnich lat. Wspólnota jest jak lodówka – czasem coś się z niej wyjmuje, a czasem… Czytaj dalej „„Żeby znowu coś włożyć do lodówki” – świadectwo Jacka”

# Z kursów i rekolekcji
Jacek

Stanęli w prawdzie, wrócili nowi – odnowieni – Świadectwo Ani

Bardzo trudno jest opisać CUD PRZEMIANY, DAR, ŁASKĘ jednak spróbuję się podzielić choćby kawałkiem swojego doświadczenia, jakim było odbycie I tygodnia rekolekcji ignacjańskich w milczeniu. Bo owe 8 dni w domu rekolekcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie pojechaliśmy razem z mężem w ramach urlopu, były dla Nas obojga WIELKIM DAREM. I wciąż po powrocie są czymś realnym… Czytaj dalej „Stanęli w prawdzie, wrócili nowi – odnowieni – Świadectwo Ani”

# Z kursów i rekolekcji
Ania

„Bóg zabrał poczucie ubóstwa i nauczył żyć po królewsku” – Świadectwo Bartka D.

Jezus mówi przez słowa Ewangelii według świętego Łukasza: ,,I wy zatem nie pytajcie, co będziecie jedli i co będziecie pili, i nie bądźcie o to niespokojni! O to wszystko zabiegają, bowiem narody świata, lecz Ojciec wasz wie, że tego potrzebujecie. Starajcie się raczej o Jego królestwo, a te rzeczy będą Wam dodane”. Chciałbym zaświadczyć o spełnieniu… Czytaj dalej „„Bóg zabrał poczucie ubóstwa i nauczył żyć po królewsku” – Świadectwo Bartka D.”

# Finanse
Bartek

Odkrywanie Sakramentu Małżeństwa na nowo – Świadectwo Ani i Tomka

Jakiś czas temu byliśmy na kursie dla małżeństw „Akwila i Pryscylla”. Był to jeden z piękniejszych kursów SNE, w których uczestniczyliśmy. Idąc na ten kurs nie mieliśmy 100%-ego przekonania, że jest on dla nas, ponieważ wydawało się nam, że dotyczy małżeństw w kryzysie. Okazało się jednak, że to kurs dla małżeństwa na każdym etapie wspólnego… Czytaj dalej „Odkrywanie Sakramentu Małżeństwa na nowo – Świadectwo Ani i Tomka”

# Z kursów i rekolekcji
Ania i Tomek

Tsunami wiary, które weszło do naszego życia – Świadectwo Ani P.

Uczestniczyłam (razem z mężem) w kursie „Nowe Życie” w parafii św. Ojca Pio w Gdańsku w 2017 roku. Od 2009r. zmagałam się z chorobą nowotworową (operacje, naświetlania). W 2015 roku pojawił się nawrót choroby i perspektywa trzeciej operacji. W tym samym roku upadł nasz biznes i popadliśmy w ogromne długi. To był dla nas niepewny… Czytaj dalej „Tsunami wiary, które weszło do naszego życia – Świadectwo Ani P.”

# Z kursów i rekolekcji
Ania

„Gdy mój portfel się nawrócił” – Świadectwo Karola

Doświadczałem obecności Boga na różnych płaszczyznach swojego życia, ale niespecjalnie w kwestiach finansowych. Raczej nigdy nam nie zabrakło na podstawowe potrzeby, ale żyliśmy na przysłowiowy „styk”, czyli od wypłaty do wypłaty. Zacząłem nawet myśleć, że Boga te sprawy nie interesują. W pracy bezskutecznie starałem się przez ponad 2 lata o podwyżkę, nawet zrobiłem studia podyplomowe… Czytaj dalej „„Gdy mój portfel się nawrócił” – Świadectwo Karola”

# Finanse
Karol