Odkrywanie Sakramentu Małżeństwa na nowo – Świadectwo Ani i Tomka

Jakiś czas temu byliśmy na kursie dla małżeństw „Akwila i Pryscylla”. Był to jeden z piękniejszych kursów SNE, w których uczestniczyliśmy. Idąc na ten kurs nie mieliśmy 100%-ego przekonania, że jest on dla nas, ponieważ wydawało się nam, że dotyczy małżeństw w kryzysie. Okazało się jednak, że to kurs dla małżeństwa na każdym etapie wspólnego życia.

Piękne w kursie było to, że prowadziły go małżeństwa ze Wspólnoty „Czas dla Rodzin”. Dzięki temu wszystkie głoszenia były mocno osadzone w codziennym życiu, problemach i relacjach. Każdy z nas mógł odnaleźć w tym siebie i swoje małżeństwo.

Pan Bóg działał z wielką mocą. W czasie tego kursu odkryliśmy w sobie obszary naszego wspólnego życia, których do tej pory nie rozwijaliśmy, nie myśleliśmy o nich jako budujących naszą jedność małżeńską. Zrozumieliśmy, że nasza miłość, wspólne działanie, nasza bliskość, to codzienne budowanie wspólnoty. Uświadomiliśmy sobie, że Sakrament Małżeństwa to wielkie błogosławieństwo od Pana Boga, który może być obecny w każdym aspekcie wspólnego życia.

Na kursie poznaliśmy małżeństwa w różnym wieku, z różnym stażem małżeńskim – od kilku miesięcy do kilkudziesięciu lat i na różnym etapie relacji. Widzieliśmy, jak Duch Św. błogosławił nam wszystkim. Świadectwa na koniec kursu były bardzo mocne i właściwie każda para chciała zaświadczyć, że kurs i to, co się tam działo dotknęło mocno ich serca i relacje.

Chcieliśmy, aby ten kurs nie skończył się, bo było to wyjątkowe doświadczenie Bożej łaski i miłości dla nas obojga.

Polecamy go gorąco wszystkim małżeństwom!