Dni Skupienia 27-29 maj 2022 rok

Ostatni weekend maja spędziliśmy w Sobieszewie. Był to czas tzw. Dni Skupienia, które już od wielu lat odbywają się dwa razy w roku: wiosną i jesienią. Tej wiosny skupiliśmy się na temacie Modlitwy Uwielbienia. Do wielu refleksji związanych z tą formą modlitwy skłoniły nas głoszenia ks. Zbyszka – naszego duszpasterza. Dzięki temu, że przeplatane były one „zadaniami”, mogliśmy na bieżąco konfrontować je z rzeczywistością naszego życia.

Nie zabrakło w tym czasie również przestrzeni na budowanie relacji między członkami wspólnoty. Nasza kawiarenka, wypełniona podczas przerw mnóstwem rozmawiających ze sobą osób, była doskonałym dowodem na to, jak bardzo potrzebujemy siebie, swojej obecności. Nie można nie wspomnieć, jak wiele uśmiechu na naszych twarzach zagościło również dzięki dzieciom, które towarzyszyły nam w różnych momentach naszych Dni Skupienia i które dzięki swojej prostocie w wyrażaniu swoich uczuć i potrzeb, bardzo dużo nauczyły nas – dorosłych.

Danka Dorau

fot. Danuta Niedźwiecka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.