Rekolekcje „Winnica Racheli” 17-19 kwietnia 2020 Gdańsk

Kochani,

 

Z radością pragniemy poinformować, że w dniach 17 – 19 kwietnia 2020 r. w Gdańsku (DSM Matemblewo) odbędą się rekolekcje ”Winnica Racheli” – uzdrowienie po aborcji.

 

Wiele czasu upłynęło i dużo się wydarzyło do momentu możliwości zajęcia się tematem uzdrowienia po aborcji na Pomorzu.
Tak wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, dotkniętych problemem, cierpią latami.

 

Rekolekcje nie są terapią, ale pomocą w procesie uzdrowienia po tak trudnym doświadczeniu. Jezus powiedział i dziś mówi to samo: „I ja Ciebie nie potępiam” (J 8, 1-11).

 

Rekolekcje to taka praca w winnicy Pana – co prawda ciężka , wymagająca ale przynosząca pokój, nadzieje, przebaczenie, pomaga nazwać uczucia, przezwyciężyć trudności, uzdrowić relacje rodzinne.

 

Rekolekcje odbywają się w formie warsztatów w małej grupce, jest zapewniona dyskrecja i opieka duchowa.

 

Kto może przyjechać na takie rekolekcje?
Każda osoba, która bezpośrednio lub pośrednio czuje się dotknięta aborcją. Kobiety, mężczyźni, matki, ojcowie, dziadkowie lub rodzeństwo nienarodzonych dzieci.
Niektórzy po kilku latach od tego bolesnego zdarzenia, ale są też osoby, które po 20-30 latach zyskują nowe życie.

 

Modlimy się, aby w rekolekcjach odważyli się uczestniczyć lekarze, pielęgniarki i inne osoby związane z przeprowadzaniem aborcji.

 

Jeżeli Jezus usłyszy jak bardzo nasze serce pragnie być uzdrowione i skierujemy tą prośbę właśnie do Niego, to wystarczy, a on powie: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła” (Mk 10, 46-52).

 

Rekolekcje poprowadzi: siostra Małgorzata Słomka, Agnieszka Lewandowska, ks. Jacek Nawrot oraz Lena Krynicka, Wiesia Szostka i Monika Tołstyko.

 

Bardzo prosimy o zapoznanie się z materiałem, pomoc w rozesłaniu informacji, aby miała szerszy zasięg. Prosimy też o modlitwę w intencji tego dzieła.

 

Warto przypomnieć, że 1-go listopada w 2019 roku odbyła się w Polsce premiera amerykańskiego filmu „Nieplanowane”, która zmieniła perspektywę patrzenia na dramat aborcji. To jest również prawdziwa historia Abby Johnson, która była dyrektorem kliniki aborcyjnej i która dziś walczy o prawa dzieci nienarodzonych.

 

Do informacji dołączamy 5 –cio minutowy wywiad z siostrą Małgorzatą Słomką na temat radzenia sobie z syndromem poaborcyjnym oraz zaproszenie Abby Johnson, która będzie w Polsce, m.in. w Rumi dnia 14.02.2020 r., spotkanie w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych.

 

1) https://www.youtube.com/watch?v=7xML6hjriyE

2) http://abbywpolsce.pl/

 

Rekolekcje:

Dom Samotnej Matki w Gdańsku w Matemblewie

Adres: ul. Matemblewska 67, 80-283 Gdańsk

Informacje i zapisy: Wiesia 578-054-725.

 

Z Panem Bogiem,

Wiesia, Lena i Monika