Na spotkaniu Online odkryliśmy, że Pan Bóg marzy o kościele radosnym, hojnie siejącym Słowo Boże

Na kolejnym już spotkaniu on-line, 28 stycznia br., rozważaliśmy Adhortację Apostolską „EVANGELII GAUDIUM” Ojca Świętego Franciszka. Wynika z niej jasno, że Pan Bóg marzy o Kościele radosnym, hojnie rozsiewającym Słowo Boże.

On nie szczędzi ziarna (swojego Słowa) i rozsiewa je na wszystkich i wszędzie. Nie tylko na dobrych i sprawiedliwych, i nie tylko na urodzajną glebę. Tak i nasza wspólnota, która jest obdarzona olbrzymim potencjałem, powinna wyjść ze swojej strefy komfortu i nieść Dobrą Nowinę na peryferie i opłotki, tym którzy są daleko od Boga, zwłaszcza tym!

Wspólnie rozeznaliśmy, że nowa sytuacja pandemiczna nie ma być przyczyną kryzysu Wspólnoty Betlejem, lecz szansą na to, aby stała się ona wartką rzeką radości, niosącą Miłość Bożą, płynącą przez pustynię skamieniałych serc, które nie poznały jeszcze Jezusa. 

Misją Wspólnoty nie ma być to, aby się rozrastała, tylko to, żeby była bliżej Jezusa i radowała się tym, że może się Nim dzielić ze wszystkimi, gdyż właśnie to „radosnego dawcę miłuje Bóg”.

Doszliśmy również do wniosku, że powinniśmy prosić Ducha Świętego o to, aby Wspólnota, jako ciało Chrystusa, stała twardo na dwóch nogach. Jedną jest modlitwa, a drugą działanie. Właśnie o takim Kościele marzy Chrystus, radosnym i hojnym, takim właśnie ma być Wspólnota Betlejem!

 

Autor treści: Danuta Niedźwiecka