Wieczór świadectw, rocznica święceń osób konsekrowanych

9 grudnia 2020 roku, po mszy świętej, żegnając naszych dotychczasowych duszpasterzy, księży Michała i Przemka, podziękowaliśmy im za prowadzenie Wspólnoty w niełatwych pandemicznych czasach.

Na kolejnego kapitana okrętu, jakim jest Wspólnota, został namaszczony ks. Zbigniew Wądrzyk, dzięki któremu ma ona szansę wypłynąć na głębię i poddać się Bożemu prowadzeniu.

Ten uroczysty dzień był również okazją do świętowania kolejnej rocznicy święceń naszych dwóch dziewic konsekrowanych i jednej wdowy.

Dopełnieniem uroczystości były świadectwa kilku osób, które opowiedziały nam o doświadczeniu realnej obecności Pana Boga w swoim życiu. Podzieliły się tym, jak On je przemienił, uzdrowił i ocalił.

Natomiast para narzeczonych odkryła jak wiele radości daje pomaganie osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Zachęcając pozostałych członków Wspólnoty do wolontariatu, jednocześnie zapewnili, że pomagając innym, sami doświadczyli wsparcia od tych cudownych, spontanicznych i pełnych miłości osób.

Autor treści, zdjęcia: Danuta Niedźwiecka