25 marca – Dzień Świętości Życia

Jak podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego?
Dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 18.00 w parafii Ojca Pio odmówimy uroczystą modlitwę oraz podejmiemy się modlitwy różańcowej oraz krótkiej modlitwy w intencji Dziecka przez okres 9 miesięcy.
W uroczystości można uczestniczyć online (na kanale YT parafii o. Pio w Gdańsku). Serdecznie zapraszamy!

☑Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego: Czym jest?
Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki.
☑DADP: Dlaczego jest naszym moralnym obowiązkiem?
Piąte przykazanie brzmi: „Nie zabijaj”. Odbierając życie dziecku człowiek stawia się w miejsce Boga, uzurpując sobie prawo swobodnego decydowania o życiu i śmierci, niszcząc Boże plany wobec niepowtarzalnej istoty ludzkiej, która wcześniej zaistniała w zamyśle Boga, nim została poczęta w łonie matki. Wg raportu WHO co roku na świecie dokonuje się 42 mln aborcji. W USA, Rosji 70% kobiet przerwało ciąże. Wskaźnik liczby aborcji w przeliczeniu na 1000 kobiet w Zachodniej Europie wynosi 12, a we Wschodniej aż 43 przypadki. W Albanii na 1 żywe dziecko przypada 5,5 aborcji. Te statystyki są przerażające…
☑DADP: Do czego się zobowiązuję?
codziennie odmówię:
*1 tajemnicę różańca
*modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka
*podejmę wyrzeczenie (nieobowiązkowo).
💗🙏 Ufamy, że nasza wierna i gorliwa modlitwa ocali życie dziecka poczętego, przywróci miłość i pokój jego rodzinie.
Jeśli nie udało Ci się być dzisiaj na Mszy Św. nie przejmuj się każdego dnia możesz rozpocząć duchową adopcję. Zachęcamy do ściągnięcia sobie na swój smartfon aplikacji „Adoptuj Życie”. Jest bardzo pomocna i wygodna. Każdego dnia pokazuje Ci jak rozwija się to Dzieciątko, które adoptowałeś w łonie jego matki.