Meksyk – pielgrzymka do duchowej stolicy Ameryki

W dniach 4-16 grudnia odbyła się pielgrzymka do Meksyku, do Matki Bożej z Guadelupe, to  wyjątkowe miejsce na mapie świata, które nieprzerwanie przyciąga ogromne rzesze turystów i pielgrzymów, pragnących zobaczyć atrakcyjne zabytki, spróbować miesjcowego jedzenia i poczuć specyficzny, żywiołowy klimat charakterystyczny dla tego obszaru. Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe – niezwykła świątynia w której mieszają się języki uczestników ze wszystkich zakątków globu. Cudowny obraz umieszczony jest w centralnej części ołtarza. Guadelupe jest jednym z najpopularniejszych sanktuariów na świecie, jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki. Wspomnienie liturgiczne Najświetszej Maryi Panny Z Guadalupe przypada 12 grudnia, gdzie mieliśmy radość uczestniczyć w Mszy Róż.

Z perspektywy kilku wieków widać dziś wyraźniej jak dalekosiężne jest to przesłanie Maryi z Guadalupe i jak szczególnie aktualne jest ono w naszych czasach. Maryja stała się bowiem Obrończynią życia i Patronką życia poczętego już w XVI w.