Czuwanie przed zesłaniem Ducha Św.

Oczekujemy całą Wspólnotą na Zesłanie Ducha Świętego. Czuwanie w wigilię tego święta odbędzie się w sobotę 22 maja.

Czuwanie rozpocznie się mszą świętą w sobotę o godz. 18.00, po mszy odmówimy litanię loretańską. Będzie czas na konferencję, rozważanie Słowa Bożego i oczywiście wspólną modlitwę o wylanie Ducha Świętego. Czuwanie potrwa do ok. 22.00.

Chcemy całą Wspólnotą jak najlepiej się do tego wydarzenia przygotować, dlatego już dziś chcielibyśmy nas zaprosić do modlitwy i postu, w myśl słów „Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rąk, wyprawili ich.” (Dz 13,3). Pragniemy, aby Duch Święty „wyprawił” nas wszystkich do dobrego przeżycia tego czasu.

Zapraszamy do odmawiania w tej intencji litanii do Ducha Świętego oraz do podjęcia się jakiejś dowolnie wybranej formy postu w tej intencji.