gwiazdaD

Lider świecki

Nasza Wspólnota ma Lidera Tomka i Zastępcę Lidera Honoratę

Tomasz Tobis

tomekMam 50 lat, jestem żonaty – w małżeństwie przeżyliśmy z Bożenką już ponad ćwierć wieku, mamy dwoje dzieci – Ulę i Adama.

Od ponad dziesięciu lat jestem we Wspólnocie Betlejem – od braci i sióstr uczę się tu doświadczania Bożej obecności w codziennym życiu i uwielbiania Boga w każdej życiowej sytuacji.

Pracuję na uczelni, w wolnym czasie gram w piłkę nożną, czytam - szczególnie literaturę historyczną, religijną, powieści. Próbuję też śpiewać w Diakonii Muzycznej.

 

Honorata Maliszewska

honorataPochodzę z małego miasteczka na Kaszubach - Bytowa. Od 2008 r. mieszkam w Gdańsku. Skończyłam studia zarządzania w WSZ w Gdańsku, obecnie pracuję w banku. Bardzo lubię taniec, szczególnie połączony z aerobikiem - zumbę. Ostatnio odkryłam piękno zwiedzania i podróżowania po Polsce z bliskimi osobami i zamierzam to kontynuować.

Moja przygoda z Panem Jezusem i wspólnotą Betlejem rozpoczęła się w lutym 2014 r. na rekolekcjach „Kurs Nowe Życie” w parafii Ojca Pio na Ujeścisku. Na tych rekolekcjach doświadczyłam Boga Żywego, Boga pełnego miłości, którego zapragnęłam poznawać. We wspólnocie cały czas na nowo odkrywam piękno Jezusa obecnego w drugim człowieku. To właśnie we wspólnocie zrodziło się mnóstwo pięknych relacji, bliższych i dalszych. Poznałam wielu przyjaciół, na których zawsze mogę polegać.
Pełniłam we wspólnocie różne funkcje. Rozpoczęłam od witania nowych osób, później byłam animatorem małej grupki, a obecnie jestem odpowiedzialna za diakonię modlitwy uwielbienia oraz jestem wiceliderem. Każda z tych odpowiedzialności była i jest dla mnie bardzo ważna. W każdej Pan Bóg odsłonił i nadal odsłania cząstkę mnie samej, taką jaką mnie stworzył i zapragnął na tym świecie. Przez służbę drugiemu człowiekowi Pan Bóg odkrywa mi również Siebie Samego. Służba Jemu bywa trudna, ale jest piękna, bo Pan sam przychodzi z pomocą i dźwiga ze mną każdą trudność.
Mocno wierzę w to, że Pan Bóg nie wybiera zdolnych, ale uzdalnia wybranych i uzdolni mnie do bycia wiceliderem naszej wspólnoty.