Lena Krynicka

Diakonia Życia

Lena obrobione drugie zdjęcie

Mama nastoletniej Eweliny, zawodowo – specjalista ds. marketingu internetowego. Zamiłowanie: podróże, muzyka, śpiew, gra na instrumentach, dobra książka. Dar życia największym z darów Boga Ojca oraz niezgłębioną tajemnicą. Do posługi w Diakonii Życia w cudowny sposób zaprosiła mnie Maryja. Zaprowadziła do miejsca, które w szczególny sposób sobie upodobała – Domu Samotnej Matki przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Na początku posługi usłyszałam słowa Jezusa: „Przyjdźcie i patrzcie na dzieła Boga: dokonał dziwów pośród synów ludzkich!” Ps 66, 5. I dotrzymuje obietnicy.

Spotkania z mamami i Siostrami, czas rekolekcji w Matemblewie – czas szczególnej łaski, wspólnej modlitwy, przyjaźni, służby, towarzyszenia sobie nawzajem w odkrywaniu prawdy o Bogu i sobie samych.”

Słowo, które towarzyszy Lenie w drodze za Jezusem: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go prosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali” (J 15, 16-17).