gwiazdaD

Diakonia modlitwy

Diakonia modlitwy to grupa osób, która odkryła w swoich sercach pragnienie i dar służby modlitwą. Nasza posługa przyjmuje różne formy: modlitwę Adoracji Pana Jezusa, modlitwę wstawienniczą, modlitwę o uwolnienie. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie osoby należące do wspólnoty, indywidualne intencje tych osób oraz wszystkie dzieła podejmowane przez wspólnotę. Trwamy również w modlitwie róż różańcowych wspólnoty, obejmujemy modlitwą posługę diakonii życia i muzycznej oraz ogarniamy codzienną modlitwą naszych kapłanów.

To, co jednoczy naszą całą wspólnotę Betlejem to właśnie wspólna Eucharystia i modlitwa. Osoby będące w diakonii podejmują dodatkowo formację dotyczącą posługi modlitwą, by jak najlepiej służyć innym korzystając z mądrości i doświadczenia Kościoła. Nasza posługa jest na stałe wpisana w życie wspólnoty.

 

Posługujemy także indywidualnie modlitwą o uwolnienie prowadzoną metodą 5 kluczy Neala Lozano.

 

OSOBY ODPOWIEDZIALNE

Koordynator Diakonii modlitwy wstawienniczej: Marlena Demiańczuk Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Koordynator posługi modlitwą uwolnienia: Ola Nowel Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Osoby odpowiedzialne za pozostałe posługi:
Adoracja - Wiesława Szostka 
Modlitwa osłonowa - Beata Barbużyńska 


 

Czym jest modlitwa uwolnienia wg modelu pięciu kluczy? Co to znaczy modlić się wstawienniczo? Modlitwy o uzdrowienie. Co to są charyzmaty i jak obdarowuje nas nimi Duch Święty szczególnie dziś? Rozeznawanie darów i posługiwanie nimi. Czego boi się diabeł? Jak wielką wartość ma uwielbienie Boga. Moc przebaczenia.

"Rozumiej abyś mógł wierzyć, wierz abyś mógł rozumieć." św. Augustyn

Odpowiedzi na ważne pytania o charyzmatach i modlitwie i inne wartościowe artykuły, w tym szczegółowo o modlitwie uwolnienia znajdują się na stronie jezuickiej Odnowy:
http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/charyzmaty-mainmenu-58